Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

4 powody, dla których muzyka jest ważna w rozwoju dziecka

Dzieci odkrywając muzykę w zabawie, odkrywają siebie i otaczający ich świat. Rozwijają słownictwo i ważne umiejętności wstępnego czytania i matematycznego rozumowania, a także wzmacniają swoje umiejętności społeczne i emocjonalne, a także ich rzeczywisty rozwój muzyczny.

Oto 5 powodów, dlaczego muzyka jest ważna dla dzieci:

 

Piosenki dla dzieci rozwijają poczucie rytmu i wpływają na motorykę

Samo tworzenie muzyki, zwłaszcza jeśli obejmuje stukanie, klaskanie, podskakiwanie i taniec, wspaniale wpływa na rozwój motoryczny dziecka. Proste piosenki, które zachęcają dziecko do aktywności wpływają na odpowiednią koordynację ciała. 

Piosenki dla dzieci dają poczucie bezpieczeństwa

Bliskie relacje mają znaczący wpływ na rozwój dzieci, a muzyka może wspierać te relacje. Badania wykazały, że dzieci będą spokojnie słuchać kołysanki dwa razy dłużej niż zwykłego mówienia. Dlatego, kiedy rodzice śpiewają dziecku kołysanki Maluchy z przyjemnością słuchają melodyjnych, spokojnych piosenek. Śpiewanie odpowiednich piosenek wpływa na dziecko relaksująco i uspokajająco. Dzięki temu tworzysz poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Piosenki dla dzieci rozwijają wyobraźnię

Czy wiesz, że niemowlęta, które słyszą piosenki i reagują na nie, mają tendencję do częstszego gaworzenia a w przyszłości mają większy zasób słownictwa? Dzieci mogą łatwo i szybko naśladować muzyczne dźwięki, które słyszą, jako dodatkowy sposób na poznanie i zrozumienie otaczającego ich świata.

Piosenki dla dzieci sprawiają, że dzieci są szczęśliwe

Muzyka jest ekscytująca dla nas dorosłych, ale jeszcze bardziej ekscytująca jest dla najmłodszych! Muzyka znana jest z tego, że wywołuje radość i ekscytację w tych, którzy jej doświadczają, poprawiając nam nastrój i chroniąc nas przed smutkiem. Słuchanie ukochanej muzyki, śpiewanie i tańczenie w jej rytm powoduje, że dzieci świetnie się bawią doświadczając przy tym pozytywnych emocji takich jak zachwyt, radość i uczucie.


To oczywiste, że muzyka ma wiele pozytywnych aspektów nie tylko na nasze codzienne życie, ale także na rozwój we wczesnym dzieciństwie! Od kołysanek, śpiewów, rymowanek i nie tylko, muzyka może pomóc zbudować intymną więź z dzieckiem, poprawić jego zdolności motoryczne oraz wpłynąć na jego ogólne szczęście. Podobnie jak język, muzyka jest wspólnym, ekspresyjnym, pomysłowym i przenośnym sposobem na bycie razem. 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl