Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

4 powody, dla których warto bardzo często słuchać muzyki z dzieckiem

1. Odkrywanie dziecięcych talentów

Muzyka nas rozwija, to niewątpliwa prawda. Rozwija także dzieci, budząc w nich pragnienie słuchania ulubionych piosenek, czasami przez cały dzień. Dziecięce kawałki pobudzają również maluchy do pierwszych prób śpiewu i tańca – rozwijając w nich talenty. Dzieci od najmłodszych lat będą mogły zrozumieć, co im w duszy gra i dlaczego tak bardzo chcą tańczyć przed swoimi rodzicami. Wspólne słuchanie muzyki wspiera je w tym, podobnie jak obecność kochanego rodzica.

 

2. Zabawy ruchowe i edukacyjne

Ruch to zdrowie – a rozwój u maluszków to podstawa. Piosenki personalizowane, niosą ze sobą nie tylko treści rozrywkowe, ale głównie edukacyjne. Wspierają rozwój najmłodszego członka rodziny, pomagając mu chociażby w codziennych obowiązkach. Przedszkolak dzięki dziecięcym piosenkom mówi coraz lepiej, ćwicząc mowę w przyjaznych warunkach.

 

Dodatkowe zabawy ruchowe w takt muzyki ułatwiają pracę nad dziecięcą sprawnością, a także umożliwiają lepszą koordynację ruchową. Wspaniały, rodzinny taniec sprawi nie tylko dużo śmiechu i pozytywnych emocji, ale mocno wpłynie na odpowiedni rozwój każdego kilkulatka.

 

3. Zacieśnianie więzi między rodzicami a dzieckiem

Wspólne słuchanie to nie tylko magiczne wzmocnienie relacji rodzic-dziecko. To także przyjemnie spędzony czas, który maluch zapamięta na dłużej i chętnie będzie prosił o puszczenie mu ulubionych personalizowanych piosenek dziecięcych. Wspólne wygłupy to w końcu podstawa każdej szczęśliwej rodzinki! Spokojniejsze melodie są doskonałe, jeśli chodzi o przytulanki i wyciszenie po ciężkim dniu.

 

Rodzice pracują w tym czasie nad kontaktem fizycznym i w łatwiejszy sposób mogą wyrażać swoje emocje. Wspólny śmiech rozluźnia po ciężkim dniu, zarówno malucha, jak i dorosłego. Piosenki niosą ważne informacje dla dziecka, nie zawsze zrozumiałe. Maluch może często podpytywać dorosłego o szczegóły. Rodzic staje się wtedy jego przewodnikiem, rodzajem autorytetu, który pomaga mu zrozumieć otaczający go piękny świat.

 

4.Uspokojenie, wyciszenie się maluszka

No właśnie. Dzieci noszą w sobie wiele różnych emocji – często są zdenerwowane lub niespokojne wydarzeniami dnia. Coś może je przestraszyć, a rodzic nie zawsze sobie poradzi z roztrzęsionym maluszkiem. Puszczenie personalizowanej piosenki, w której narratory zwracają się do dzieci, to doskonały sposób na relaks i wyciszenie kilkulatka. Wspólne śpiewanie rodzica wraz z akompaniamentem i słowami usypia najbardziej rozdrażnione dziecko – dając mu poczucie bezpieczeństwa i miłości.

 

Puszczanie piosenek dzieciom każdego dnia, w tym piosenek personalizowanych, pozytywnie wpływa na cały jego rozwój – fizyczny i psychiczny. Dla rodzica to bardzo ważny, wartościowy czas – w końcu dorosły człowiek w artystyczny, luźny sposób może swojemu najmłodszemu przekazać moc pięknego, rodzicielskiego uczucia.

 

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl