Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Baletki - buty idealne do tańca

Jako rodzic małego tancerza (niezależnie czy sam miałeś doświadczenia taneczne czy też nie) musisz podjąć wiele ważnych decyzji. Do jakiego studia dziecko powinno uczęszczać? Na ile zajęć zapisać malucha. Jaki strój i jakie buty wybrać? Dzisiaj spróbujemy pomóc rodzicom w podjęciu decyzji, które buty są odpowiednie do tańca.

 

Buty do tańca dla dziecka - odpowiednie dopasowanie

Dla prawidłowego rozwoju Twojej młodej tancerki lub tancerza – zarówno pod względem wzrostu fizycznego, jak i sprawności technicznej – ważne jest, aby buty były odpowiednio dopasowane do stylu tanecznego, wieku i poziomu zaawansowanie. Buty w tańcu są bardzo ważne. To fundament prawidłowej postawy, a dla tancerzy postawa ma kluczowe znaczenie dla sukcesu i kariery. Stopa tancerzy wymaga odpowiedniego podparcia, a każdy rodzaj buta tanecznego wspiera stopę w inny sposób, w zależności od wymagań gatunku, a także poziomu umiejętności tancerza.

Na przykład młoda tancerka biorąca udział w pierwszych zajęciach baletowych nie powinna nosić płóciennych butów z dzieloną podeszwą, ponieważ nie zapewnia to idealnego oporu na łuku. Bez rozwijania odpowiedniej siły i zręczności na początku kariery tancerza, źle dobrane obuwie może go osłabić.

Rodzice powinni również zdać sobie sprawę, że równie ważne jak sam but jest dopasowanie i design. Buty dla tancerzy powinny być wykonane z najwyższych jakościowo materiałów. Nie ma mowy o szwach, które uciskają. Musi być perfekcyjnie. 

 

Baletki dla małej baletnicy

Dla początkujących tancerzy najlepiej wybrać skórzane baletki z pełną podeszwą. Pełna podeszwa stawia opór stopie tancerza, budując w ten sposób siłę i zręczność w łuku i kostkach. Buty ze skóry licowej są najlepsze, ponieważ dostosowują się i dopasowują się do rosnącej stopy. 

Średnio zaawansowani i zaawansowani tancerze, którzy spędzili kilka lat w baletkach z pełną podeszwą, mogą przestawić się na pantofle z płótna i/lub dzielonej podeszwy. Na tym etapie kariery tancerza ich stopy są mocne i przystosowane do wspierania ruchu. Płótno podkreśla ich ciężką pracę, przytulając stopę i naprawdę podkreślając piękny kształt łuku. Poza estetyką płóciennego buta jest bardziej elastyczny niż skóra, co pozwala stopie tancerza w pełni się wygiąć.

 

 

A skąd wiesz, czy Twoja tancerka lub tancerz powinna nosić baletki z płótna czy ze skóry? 

Zazwyczaj studio tańca wymaga jednego rodzaju butów w zależności od podłogi, osobistych preferencji, a nawet klimatu. 

 

Płótno z założenia jest bardziej oddychające, a materiał łatwiej ślizga się w cieplejszym/wilgotniejszym klimacie. Skóra, podobnie jak skóra, może się „lepić” w ciepłym i wilgotnym otoczeniu. Z tego powodu skóra jest lepszą opcją w chłodniejszych studiach. Skóra utrzyma stopy w cieple i zapewni nieco więcej kontroli na śliskiej, chłodnej podłodze.

 

Jazz w baletkach?

 

W przypadku butów jazzowych świetnie sprawdzą się skórzane baletki. Baletki zalecane są dla wszystkich poziomów tancerzy jazzowych. But, który jest dostępny w kolorze czarnym i brązowym, jest popularny ze względu na wygląd - klasyka i elegancja ponad wszystko.  

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl