Blog

Kampania " Koniec zabawy w chowanego"

„Koniec zabawy w chowanego”.

Jej głównym założeniem stało się stworzenie Vademecum dotyczącego kultury karmienia piersią w miejscach publicznych. Porusza ono aspekty z dwóch stron – ze strony matki, oraz ze strony otaczającego ją społeczeństwa.

czytaj więcej ›

WAKACJE A BEZPIECZEŃSTWO

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej wyczekiwany przez większość ludzi okres w roku. Przepełniony beztroską, uśmiechem, słońcem i odpoczynkiem. Mowa oczywiście o wakacjach. Każdy rodzic wie, że do urlopu z dzieckiem należy się odpowiednio przygotować. Musimy pamiętać o wielu rzeczach, które wiążą się z podróżowaniem z maluchem. My chcielibyśmy wspomnieć o kilku rzeczach, które pojawiają się na „obowiązkowych listach do zebrania” najrzadziej, choć wcale nie znaczy to, że są one mniej istotne.
czytaj więcej ›

SMOCZKI POMYSŁEM NA "PĘPKOWE"

Wyprawka dla dziecka to temat, z którym świeżo upieczeni mama i tata spotykają się już na samym początku swojej przygody z rodzicielstwem. Nie dotyczy to jednak tylko ich. Ileż razy, wybierając się na „pępkowe” lub „roczek”, zastanawialiśmy się co powinniśmy przynieść dla dziecka? Jak często, patrząc na jakąś ciekawą rzecz w sklepie, odpowiadaliśmy sobie na pytanie: „Czy Oni czegoś takiego już nie mają?” Jednym z podarunków, które zawsze będą trafione są smoczki. Powodów tego jest wiele. Ich średnia żywotność ze względów higienicznych to sześć tygodni. Łatwo sobie policzyć ile rodzice będą ich potrzebować, biorąc pod uwagę, że dziecko może ich używać do około 18 miesiąca życia. Musimy też wziąć pod uwagę, że wraz z pojawieniem się w domu dziecka, rodzice spotykają się ze zjawiskiem polegającym na bezpowrotnym znikaniu smoczków w niewyjaśnionych okolicznościach. Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że w domu, w którym pojawiło się dziecko, smoczków nigdy dość.

czytaj więcej ›

ekoTuptusie dlaczego warto

Każdy rodzic w pewnym momencie życia swojego dziecka staje przed wyborem pierwszych bucików. Wiele też razy poruszana była przez nas kwestia doboru odpowiedniego obuwia w celu prawidłowego rozwoju stopy. Wyjaśnialiśmy także różne kwestie, wad postawy. Co jednak jest takiego w budowie ekoTuptusi że, sprawia iż, są one wyjątkowe i właśnie je warto kupować? Priorytetem dla nas jest to, aby kapciuszki, które projektujemy i szyjemy były bezpieczne, wygodne i wspomagały naturalny rozwój najważniejszych stópek świata- stópek Waszego Dziecka. Co więc robimy w celu stworzenia bucika idealnego? Wyjaśnimy to w tym artykule.
czytaj więcej ›

PIERWSZE KROKI- NA CO, POWINNIŚMY ZWRACAĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ

Pierwszą ważną informacją jest iż, dziecko w wieku 12 miesięcy nie musi jeszcze chodzić ma na to czas. Natomiast, jeśli już zacznie to, nie jest to jeszcze wzór gracji. Należy więc, cieszyć się z jego osiągnięć, aby nasza pociecha miała motywację. Warto wtedy wiedzieć jakimi problemami należy się przejmować, a jakimi wystarczy się bacznie przyglądać.

czytaj więcej ›

Nadmierna potliwość stópek? Jak ograniczać i eliminować.

Nadmierna potliwość stóp u Maluszka, jest częstym zjawiskiem.
Są jednak pewne zasady, które pozwolą ją ograniczyć lub wyeliminować.
czytaj więcej ›

KILKA PORAD PRAKTYCZNYCH- JAK DBAĆ O EKOTUPTUSIE

Od jakiegoś czasu napływają do nas pytania jak czyścić, czy dbać o ekoTuptusie. Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zacząć od informacji: z czego wykonane są ekoTuptusie. Odpowiedź jest prosta- 100% naturalnej skóry włoskiej. Eleganckie, poprzez naturalny materiał przepuszczają powietrze a co najważniejsze są trwalsze od butów ze sztucznych materiałów. Jednakże by mogły służyć naszym najbardziej wymagającym klientom, jak najdłużej i wyglądać należycie, należy o nie odpowiednio zadbać. Najwyższy więc czas poświęcić im trochę uwagi oraz rozwiać wątpliwości i zastosować się do rad z poniższego artykułu.

czytaj więcej ›

Sposób na marznące dłonie? GRZEJŁAPKI!

Nie ma nic dziwnego w tym, że podczas zimowych miesięcy, nasze dłonie się wychładzają i marzną.
Problem pojawia się wtedy, gdy jest to nie tylko zjawisko, mające miejsce w zimie ale również przez cały rok.
Chłodne dłonie mogą powodować skrępowanie, dyskomfort i nieprzyjemne uczucie chłodu w całym ciele.
Czy wiesz, że wiecznie zimne ręce, mogę również być też sygnałem, że w organizmie dzieje się coś nie tak, jak powinno?

czytaj więcej ›

Rola buta w zdrowiu stopy


Kilkukrotnie, podczas rozmowy z Klientami, usłyszałam pytanie, czy nasze ekoTuptusie są odpowiednie dla małych stópek, które dopiero stawiają pierwsze kroki?
Postanowiłam zagłębić się w temat odpowiedniego obuwia dla początkujących piechurów.
Chciałabym również podzielić się z Wami uzyskanymi informacjami z książek oraz od lekarzy specjalistów.
czytaj więcej ›

"Szanowni Państwo, ten rok należał do...", czyli krótka opowieść o ekoTuptusiach FASTER

W 2017 roku, wprowadziliśmy na rynek nowy model ekoTuptusiów.
Czy mieliście już okazję przekonać się o ich wyjątkowości?
Jeśli nie, to zapraszamy do krótkiej lektury, w której zdradzimy Wam sekret, który sprawił,
że ekoTuptusie FASTER, stały się bestsellerem minionego roku!
czytaj więcej ›

Pobawmy się ze stópkami- czyli gimnastyka dla zdrowia.

Niejednokrotnie poruszaliśmy już temat zdrowych stóp dziecka, który jest dla nas priorytetem a wszystkie nasze działania dążą do tego, by nieprzerwanie, poszerzać wiedzę w tym zakresie.

Staramy się propagować wśród rodziców większą uwagę i świadomość, dotyczącą zdrowia stóp dziecka. Dlaczego to tak ważne? Stópka dziecka kształtuje się do 8 roku życia.

Do tego czasu, jest narażona na wiele różnych deformacji, wad i zniekształceń, które czyhają na nią, poprzez nieprawidłowo dobrane obuwie, nieprawidłowy chód lub, po prostu, uwarunkowania genetyczne.

Jak gimnastykować stopki, aby rozwijały się zdrowo i prawidłowo? mamy dla Was kilka propozycji.


czytaj więcej ›

Ziołowa poduszka na oczy- czyli, jak podarować relaks na Święta…

Ziołowa poduszka na oczy- czyli, jak podarować relaks na Święta…

Święta zbliżają się nieubłagalnie, a nam brakuje zawsze czasu na zakup odpowiedniego prezentu. W dzisiejszych czasach, pełnych stresu oraz braku wytchnienia, każdemu z osobna marzy się chwila relaksu i odpoczynku. Jak w łatwy sposób stworzyć bliskiemu domowe SPA? Idealnym rozwiązaniem może okazać się poduszka na oczy, zawierająca odpowiednią mieszankę ziół, która po podgrzaniu, działa aromaterapeutycznie. Niewielki nakład, ogromne zaskoczenie i przyjemność dla bliskich.


czytaj więcej ›

Jak zadbać o zdrowy sen Maluszka?

Zdrowy sen Dziecka- dlaczego jest tak ważny, jak wpływa na organizm Malucha? Podpowiadamy co możesz zrobić, aby ułatwić Dziecku zasypianie i zapewnić zdrowy i spokojny sen.
czytaj więcej ›

Wakacyjny niezbędnik

Co zabrać na urlop z dziećmi? Przedstawiamy Wam najlepszy wakacyjny niezbędnik, dzięki któremu bez problemu zamkniecie bagażnik a na miejscu niczego Wam nie zabraknie.
czytaj więcej ›

Ubranka w wyprawce Przedszkolaka

Już niedługo powrót do przedszkola. Podpowiadamy jak skompletować ubranka do wyprawki dla Dziecka, tak aby nie zabrakło mu niczego, co jest potrzebne w Przedszkolu.
czytaj więcej ›

Naturalna pielęgnacja malucha

Oto kilka prostych i co najważniejsze naturalnych sposobów na ukojenie delikatnej skóry dziecka.
czytaj więcej ›

Wyprawka maluszka

Przyjęcie do domu nowego członka rodziny to spore zamieszanie. Warto się do tego wydarzenia dobrze przygotować. Mamy dla Was listę rzeczy, które powinny się znaleźć w wyprawce maluszka.
czytaj więcej ›

Koniec z wyborem położnej?

Nowy program NFZ zmienia dotychczasowe zasady. Według nowego projektu, kobieta nie będzie już mogła sama decydować o wyborze położnej. Czy to dobra zmiana?
czytaj więcej ›

Zabawki sensoryczne, a rozwój dziecka

Zabawki sensoryczne pomagają dziecku poznać i w odpowiedni sposób odbierać otoczenie.
czytaj więcej ›

Rodzina 500+, komu przysługują pieniądze?

Sejm przyjął projekt ustawy "Rodzina 500+", który ma wspierać polskie rodziny. Komu to świadczenie się należy, jak może je otrzymać? Poznaj szczegóły.
czytaj więcej ›

Naturalne sposoby na przeziębienie i uspokojenie

Lawenda czy macierzanka piaskowa posiadają naturalne olejki lecznicze. Stosowane w aromaterapii mogą pomóc zwalczyć przeziębienie lub działać uspokajająco.
czytaj więcej ›

Wesołego Alleluja!

Oby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało, by szyneczka nie tuczyła, atmosferka była miła, a zajączek uśmiechnięty - przyniósł wreszcie te prezenty!
czytaj więcej ›

Kolka u niemowlaka – co robić?

Kolka u niemowlaka może być przykrym doświadczeniem, ale na szczęście są sposoby, aby zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości z nią związane.
czytaj więcej ›

Jak rozpoznać płacz niemowlaka?

Dla świeżo upieczonych rodziców płacz dziecka może być problematyczny. Oto kilka charakterystycznych zachowań, które pomogą rodzicom rozpoznać przyczynę płaczu malucha.
czytaj więcej ›

Zmiany w polityce prorodzinnej

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, jakie dokonały się w polityce prorodzinnej od stycznia 2016 roku.
czytaj więcej ›

Mikołajki w Grodzie Kraka i pomoc choremu Oliwierkowi

Codziennie spotykamy się z różnymi tragediami. Nie można ich oceniać i porównywać. Nie sposób też każdemu pomóc, ale zawsze trzeba walczyć. Dzielenie się dobrem to najpiękniejsze co można zaoferować drugiemu człowiekowi.


czytaj więcej ›

Najlepsze życzenia świąteczne!

Wujek Zenek je karpika Ciocia Krysia zaś piernika, Franek musi się narobić, uszka z barszczu chce wyłowić...
czytaj więcej ›

Przygotuj święta ze swoim maluchem

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Już za niecałe 3 tygodnie, każdy zasiądzie do świątecznego stołu, z rodziną, dziećmi lub przyjaciółmi. Wspólne świętowanie obkupione jest jednak wieloma przygotowaniami.
czytaj więcej ›

Potrawy świąteczne dla dzieci

Świąteczny czas to dobry moment, aby pokazać maluchowi różnorodność smaków. Niestety nie wszystkie, typowo świąteczne potrawy nadają się dla małych brzuszków. Grzyby czy kapusta z grochem nie są odpowiednimi potrawami dla malucha
czytaj więcej ›

Świąteczne ozdoby DIY

Wspólne przygotowywanie świątecznych gadżetów do przyjemność nie tylko dla dzieci. W głębi duszy, każdy z nas potrzebuje czasem takiego relaksu. Żeby wykonać wyjątkowe i oryginalne ozdoby wcale nie trzeba mieć wielkich zdolności plastycznych czy dużego budżetu.
czytaj więcej ›

Jaki prezent na Mikołaja?

To już właściwie ostatni dzwonek, aby pomyśleć o prezencie dla malucha. Mikołaj tuż, tuż, dlatego postanowiliśmy Wam pomóc. Przygotowaliśmy zestawienie najfajniejszych produktów, które świetnie sprawdzą się jako mikołajkowy prezent.
czytaj więcej ›

Naturalne sposoby na rozgrzanie

Dopiero początek października, a listopadowa aura już daje nam się we znaki. Ostatnie wydarzenia atmosferyczne, pokazały, że pogoda mimo wszystko potrafi zaskoczyć. Choć prognozy na najbliższe dni są już bardziej optymistyczne, na pewne rzeczy warto się przygotować już teraz.
czytaj więcej ›

Nocnik – nie taki straszny jak go malują

Czy Waszym zdaniem przyszedł już czas na odzwyczajenie Waszego malucha od nocnika? A może odwlekacie ten moment w obawie, że jest jeszcze za wcześnie? Krążą różnego rodzaju teorie dotyczące najlepszego momentu na odzwyczajanie dziecka od pieluch.
czytaj więcej ›

Jakie są nasze buciki?

Priorytetem dla nas jest to, aby kapciuszki, które projektujemy i szyjemy były bezpieczne, wygodne i wspomagały naturalny rozwój najważniejszych stópek świata- stópek Twojego Dziecka.
czytaj więcej ›

Zabawy na deszczowe dni

Za oknem deszcz i nieprzyjemny wiatr? Cóż, jak mawiał klasyk , taki mamy klimat. Na klimat, niestety niewiele można poradzić, poza przeprowadzką oczywiście. Na pewno każdy zna słynną piosenkę pochodzącą z kultowego Kabaretu Starszych Panów o wdzięcznej nazwie „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.
czytaj więcej ›

Buciki po starszym rodzeństwie - czy to na pewno się opłaca?

Dla wielu osób naturalną jest sytuacja, kiedy młodsze dziecko dziedziczy obuwie po starszym rodzeństwie. Gdy pierwszy właściciel nie zdąży wychodzić, zrobi to drugi. Niezwykle kusząca może się okazać również propozycja od znajomej czy świetna oferta na portalu sprzedażowym
czytaj więcej ›

Małe stopy - jak o nie dbać? Jakie buty kupować?

Ze względu na swoją skomplikowaną budowę oraz funkcje, które pełnią, stopy są szczególnie narażone na urazy i schorzenia. Najmniejsze odchylenia w ich budowie mogą skutkować wadami postawy takimi jak: skolioza, artroza, dyskopatia czy zwyrodnienia stawów biodrowych.
czytaj więcej ›

Jakie są nasze buciki?

Priorytetem dla nas jest to, aby kapciuszki, które projektujemy i szyjemy były bezpieczne,
wygodne i wspomagały naturalny rozwój najważniejszych stópek świata- stópek Twojego Dziecka.

czytaj więcej ›

Wesołych świąt!

Spokojnych i radosnych świąt spędzonych w gronie najbliższych osób, a także zdrowia,
szczęścia i wielkiej radości, w imieniu swoim i firmy, życzy...

czytaj więcej ›

Jak wybrać odpowiedni smoczek?

Często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi tego, jaki smoczek wybrać.
Wszystkie ważne pytania zebrano i udzielono na nie wyczerpujących odpowiedzi.


czytaj więcej ›