Blog

Jak zadbać o zdrowy sen Maluszka?

Zdrowy sen Dziecka- dlaczego jest tak ważny, jak wpływa na organizm Malucha? Podpowiadamy co możesz zrobić, aby ułatwić Dziecku zasypianie i zapewnić zdrowy i spokojny sen.
czytaj więcej ›

Wakacyjny niezbędnik

Co zabrać na urlop z dziećmi? Przedstawiamy Wam najlepszy wakacyjny niezbędnik, dzięki któremu bez problemu zamkniecie bagażnik a na miejscu niczego Wam nie zabraknie.
czytaj więcej ›

Ubranka w wyprawce Przedszkolaka

Już niedługo powrót do przedszkola. Podpowiadamy jak skompletować ubranka do wyprawki dla Dziecka, tak aby nie zabrakło mu niczego, co jest potrzebne w Przedszkolu.
czytaj więcej ›

Naturalna pielęgnacja malucha

Oto kilka prostych i co najważniejsze naturalnych sposobów na ukojenie delikatnej skóry dziecka.
czytaj więcej ›

Wyprawka maluszka

Przyjęcie do domu nowego członka rodziny to spore zamieszanie. Warto się do tego wydarzenia dobrze przygotować. Mamy dla Was listę rzeczy, które powinny się znaleźć w wyprawce maluszka.
czytaj więcej ›

Koniec z wyborem położnej?

Nowy program NFZ zmienia dotychczasowe zasady. Według nowego projektu, kobieta nie będzie już mogła sama decydować o wyborze położnej. Czy to dobra zmiana?
czytaj więcej ›

Zabawki sensoryczne, a rozwój dziecka

Zabawki sensoryczne pomagają dziecku poznać i w odpowiedni sposób odbierać otoczenie.
czytaj więcej ›

Rodzina 500+, komu przysługują pieniądze?

Sejm przyjął projekt ustawy "Rodzina 500+", który ma wspierać polskie rodziny. Komu to świadczenie się należy, jak może je otrzymać? Poznaj szczegóły.
czytaj więcej ›

Naturalne sposoby na przeziębienie i uspokojenie

Lawenda czy macierzanka piaskowa posiadają naturalne olejki lecznicze. Stosowane w aromaterapii mogą pomóc zwalczyć przeziębienie lub działać uspokajająco.
czytaj więcej ›

Wesołego Alleluja!

Oby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało, by szyneczka nie tuczyła, atmosferka była miła, a zajączek uśmiechnięty - przyniósł wreszcie te prezenty!
czytaj więcej ›

Kolka u niemowlaka – co robić?

Kolka u niemowlaka może być przykrym doświadczeniem, ale na szczęście są sposoby, aby zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości z nią związane.
czytaj więcej ›

Jak rozpoznać płacz niemowlaka?

Dla świeżo upieczonych rodziców płacz dziecka może być problematyczny. Oto kilka charakterystycznych zachowań, które pomogą rodzicom rozpoznać przyczynę płaczu malucha.
czytaj więcej ›

Zmiany w polityce prorodzinnej

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, jakie dokonały się w polityce prorodzinnej od stycznia 2016 roku.
czytaj więcej ›

Mikołajki w Grodzie Kraka i pomoc choremu Oliwierkowi

Codziennie spotykamy się z różnymi tragediami. Nie można ich oceniać i porównywać. Nie sposób też każdemu pomóc, ale zawsze trzeba walczyć. Dzielenie się dobrem to najpiękniejsze co można zaoferować drugiemu człowiekowi.


czytaj więcej ›

Najlepsze życzenia świąteczne!

Wujek Zenek je karpika Ciocia Krysia zaś piernika, Franek musi się narobić, uszka z barszczu chce wyłowić...
czytaj więcej ›

Przygotuj święta ze swoim maluchem

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Już za niecałe 3 tygodnie, każdy zasiądzie do świątecznego stołu, z rodziną, dziećmi lub przyjaciółmi. Wspólne świętowanie obkupione jest jednak wieloma przygotowaniami.
czytaj więcej ›

Potrawy świąteczne dla dzieci

Świąteczny czas to dobry moment, aby pokazać maluchowi różnorodność smaków. Niestety nie wszystkie, typowo świąteczne potrawy nadają się dla małych brzuszków. Grzyby czy kapusta z grochem nie są odpowiednimi potrawami dla malucha
czytaj więcej ›

Świąteczne ozdoby DIY

Wspólne przygotowywanie świątecznych gadżetów do przyjemność nie tylko dla dzieci. W głębi duszy, każdy z nas potrzebuje czasem takiego relaksu. Żeby wykonać wyjątkowe i oryginalne ozdoby wcale nie trzeba mieć wielkich zdolności plastycznych czy dużego budżetu.
czytaj więcej ›

Jaki prezent na Mikołaja?

To już właściwie ostatni dzwonek, aby pomyśleć o prezencie dla malucha. Mikołaj tuż, tuż, dlatego postanowiliśmy Wam pomóc. Przygotowaliśmy zestawienie najfajniejszych produktów, które świetnie sprawdzą się jako mikołajkowy prezent.
czytaj więcej ›

Naturalne sposoby na rozgrzanie

Dopiero początek października, a listopadowa aura już daje nam się we znaki. Ostatnie wydarzenia atmosferyczne, pokazały, że pogoda mimo wszystko potrafi zaskoczyć. Choć prognozy na najbliższe dni są już bardziej optymistyczne, na pewne rzeczy warto się przygotować już teraz.
czytaj więcej ›

Nocnik – nie taki straszny jak go malują

Czy Waszym zdaniem przyszedł już czas na odzwyczajenie Waszego malucha od nocnika? A może odwlekacie ten moment w obawie, że jest jeszcze za wcześnie? Krążą różnego rodzaju teorie dotyczące najlepszego momentu na odzwyczajanie dziecka od pieluch.
czytaj więcej ›

Jakie są nasze buciki?

Priorytetem dla nas jest to, aby kapciuszki, które projektujemy i szyjemy były bezpieczne, wygodne i wspomagały naturalny rozwój najważniejszych stópek świata- stópek Twojego Dziecka.
czytaj więcej ›

Zabawy na deszczowe dni

Za oknem deszcz i nieprzyjemny wiatr? Cóż, jak mawiał klasyk , taki mamy klimat. Na klimat, niestety niewiele można poradzić, poza przeprowadzką oczywiście. Na pewno każdy zna słynną piosenkę pochodzącą z kultowego Kabaretu Starszych Panów o wdzięcznej nazwie „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.
czytaj więcej ›

Buciki po starszym rodzeństwie - czy to na pewno się opłaca?

Dla wielu osób naturalną jest sytuacja, kiedy młodsze dziecko dziedziczy obuwie po starszym rodzeństwie. Gdy pierwszy właściciel nie zdąży wychodzić, zrobi to drugi. Niezwykle kusząca może się okazać również propozycja od znajomej czy świetna oferta na portalu sprzedażowym
czytaj więcej ›

Małe stopy - jak o nie dbać? Jakie buty kupować?

Ze względu na swoją skomplikowaną budowę oraz funkcje, które pełnią, stopy są szczególnie narażone na urazy i schorzenia. Najmniejsze odchylenia w ich budowie mogą skutkować wadami postawy takimi jak: skolioza, artroza, dyskopatia czy zwyrodnienia stawów biodrowych.
czytaj więcej ›

Jakie są nasze buciki?

Priorytetem dla nas jest to, aby kapciuszki, które projektujemy i szyjemy były bezpieczne,
wygodne i wspomagały naturalny rozwój najważniejszych stópek świata- stópek Twojego Dziecka.

czytaj więcej ›

Wesołych świąt!

Spokojnych i radosnych świąt spędzonych w gronie najbliższych osób, a także zdrowia,
szczęścia i wielkiej radości, w imieniu swoim i firmy, życzy...

czytaj więcej ›

Jak wybrać odpowiedni smoczek?

Często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi tego, jaki smoczek wybrać.
Wszystkie ważne pytania zebrano i udzielono na nie wyczerpujących odpowiedzi.


czytaj więcej ›