Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

5 błędów, których należy unikać przy zakupie butów dla niemowląt

Dzisiejsze zakupy butów z małym dzieckiem mogą być wręcz przytłaczające. Po pierwsze, moda jest nieograniczona i mamy dostęp do wielu różnych fasonów butów. Ważne jest jednak to, aby buty dla niemowlaka były odpowiednio dopasowane. W tym wpisie zebraliśmy 5 błędów najczęściej popełnianych przez rodziców przy wyborze obuwia dla małych dzieci. Przeczytaj je i unikaj jak ognia.

 

Błąd 1: Wybór sztywnego, solidnego buta do ochrony stóp dziecka


Dlaczego to zły pomysł?
Sztywne buty osłabiają te mięśnie stóp. Przez co dziecko może często się potykać i przewracać. Dodatkowo stopa ma utrudniony prawidłowy rozwój

Zamiast tego poszukaj buta, który w pełni chroni stopę przed podłożem, ale jednocześnie ma elastyczna miękką podeszwę. Takie buty pozwalają mięśniom stóp odpowiednio pracować

Dobry test: spróbuj złożyć buty na pół, aby upewnić się, że są wystarczająco elastyczne. Jeśli podeszwa nie poddaje się - zrezygnuj z zakupu.


Błąd nr 2: Wybór miniaturowych wersji butów w stylu jak dla dorosłych, takich jak klapki, szpilki czy kowbojki


Dlaczego to zły pomysł?
Buty dziecięce powinny być projektowane z myślą o dzieciach i powinny pozwalać dzieciom robić to, co potrafią najlepiej: swobodnie chodzić, biegać i skakać. Wiele butów dziecięcych, zwłaszcza tych, które są mniejszymi wersjami butów dla dorosłych, nie ma cech i zalet, które są ważne dla rozwoju chodu.


Zamiast tego szukaj miękkiego, elastycznego buta, który całkowicie przylega do stopy, nie przechodzi przez kostkę ani jej nie usztywnia. Zadbaj też o to, aby pięta nie była wyżej niż palce.

 

Błąd 3: Kupowanie butów nieco większych, aby wystarczyły na dłużej


Dlaczego to zły pomysł?

Rodzice często chcą kupować większe buty, ponieważ zakładają, że wystarczą na dłużej. Niestety za duże buty nie są odpowiednie dla niemowlaka, ponieważ narażają go na potknięcie lub upadek. Nawet jeśli masz ochotę kupić buty o pół rozmiaru większe by wystarczyły na dłużej - nie rób tego.


Zamiast tego odpowiednio dopasuj buty swojemu dziecku. Pobierz tabelę rozmiarów danego obuwia. Zmierz dziecku stopę (tu i teraz). Kiedy otrzymasz swoje obuwie, od razu załóż je na stopy dziecka i sprawdź czy pasują. Pomiędzy końcem buta a dużym palcem powinna znajdować się przestrzeń na szerokość kciuka. Upewnij się, że pięta nie ślizga się, w bucie.

 

 

Błąd 4: Buty ze śliską podeszwą


Dlaczego to zły pomysł?

W przypadku pierwszych butów malucha, najlepsze są skórzane lub płócienne podeszwy. Ale kiedy dziecko już dobrze chodzi, tego typu podeszwy wyrządzają więcej szkody niż pożytku, psując ich przyczepność do podłoża

Zamiast tego zadbaj o to, żeby Twoje dziecko, które już sprawnie chodzi, chodziło w butach, które mają odpowiednią przyczepność do podłoża. Takie buty to np. ekoTuptusie z podeszwą faster.


Błąd nr 5: Założenie, że buty nadal pasują, nawet jeśli maluch nie narzeka


Dlaczego to zły pomysł?
Rodzice często zakładają, że buty ich maluchów nadal pasują, bo dziecko nie skarży się, że coś jest nie tak. Ale wiele dzieci nie potrafi pokazać, że buty są nieodpowiednie i męczy się w za ciasnym obuwiu.

Zamiast tego co dwa miesiące sprawdzaj rozmiar swojego dziecka, aby upewnić się, że buciki nie są za małe. Najważniejsze, aby palce stóp nie ocierały się o przód buta. 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl