Gimnastyka to zabawny, dynamiczny sport, który pozwala dzieciom nakarmić swoje wewnętrzne marzenie cyrkowca, śmiałka lub olimpijczyka. Co powinieneś wiedzieć zanim wyślesz dziecko na pierwsze zajęcia gimnastyczne? Sprawdź nasze wskazówki!

" />
Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Czego można się spodziewać na pierwszych zajęciach gimnastycznych dla dziecka

Gimnastyka to zabawny, dynamiczny sport, który pozwala dzieciom nakarmić swoje wewnętrzne marzenie cyrkowca, śmiałka lub olimpijczyka. Co powinieneś wiedzieć zanim wyślesz dziecko na pierwsze zajęcia gimnastyczne? 

Jak oni to robią? Oglądanie gimnastyczek rzucających swoimi ciałami w powietrze podczas skręcania i wirowania, cały czas pod pełną kontrolą, jest niesamowitym zjawiskiem. Zdolność do tego to inna sprawa. Podczas gdy odważni uczniowie mogą rzeczywiście próbować wzbić się w powietrze podczas tych pierwszych zajęć, celem trenera lub instruktora jest nauczenie dzieci podstaw i dobra zabawa, aby zakochały się w tym sporcie, a tym samym dalej rozwijały swoje umiejętności. 

Wzrok, dźwięk i zapach

Kiedy po raz pierwszy wchodzisz do obiektu gimnastycznego, może to być przytłaczające i ekscytujące. Coś, co możesz zauważyć od razu, to dużo więcej sprzętu niż podczas oglądania zawodów gimnastycznych w telewizji. Nie zdziw się, gdy zobaczysz maty w kształcie dużych bloków konstrukcyjnych — kliny, cylindry, mosty, prostokąty — a nawet „dołek” wypełniony blokami pianki.

Ogólny szum sali gimnastycznej wypełnionej licznymi zajęciami, przerywanymi atletami odbijającymi się od wyskoczni, może wydawać się chaosem. Jest jednak porządek w rotacjach gimnastyków. Jeśli Twoje dziecko nie lubi miejsc, w których jest gwarno, warto wybrać się na próbne zajęcie. 

Inną rzeczą, którą możesz zauważyć, jest zapach nieco „szatni”. Gimnastycy na wszystkich poziomach ciężko pracują, a obiekt, w którym trenują sportowcy, często przypomina o tym, w momencie wejścia. Dzieci zwykle nie są speszone, a dla byłych gimnastyków ten zapach to zapach „domu”. Tak więc, niezależnie od tego, czy osobiście lubisz ten aromat, czy nie, po prostu nie daj się zaskoczyć.

Zacznij od podstaw

Duża część zajęć na poziomie wprowadzającym będzie koncentrować się na rozwijaniu siły i elastyczności, a także dobrych umiejętności słuchania. Pomoże to również młodym ludziom poczuć się komfortowo ze sprzętem do ćwiczeń — i często denerwującym uczuciem bycia do góry nogami!

Rodzaje nauczanych umiejętności mogą się różnić w zależności od wieku dzieci w klasie. Na przykład starsze dzieci są w stanie lepiej zrozumieć złożone instrukcje niż dzieci w wieku 2-4 lat. Doświadczony trener dostosuje instruktaż do grupy wiekowej.

Zazwyczaj zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która często obejmuje rozciąganie i inne ćwiczenia. Gimnastyka zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet wymaga elastyczności, a jest to coś, nad czym stale pracują nawet elitarni zawodnicy. Wiele programów sprawia, że rozgrzewki stają się ustalonymi rutynami, tak aby ostatecznie uczniowie mogli na zmianę prowadzić rozgrzewkę. 

 

Do zajęć trzeba się przygotować

Brzmi to trochę jak stwierdzenie oczywiste. Przyprowadź dziecko na zajęcia czyste, ubrane i gotowe do udziału. Wybierzcie dopasowane, przylegające do ciała ubrania. Dzieci będą chodzić do góry nogami. Nie chcesz, aby Twoje dziecko trzymało koszulę w dół, kiedy powinno być skoncentrowane na swojej formie i bezpiecznym wykonaniu ćwiczenia. Dla dziewczynek zalecane są spodenki trykotowe i kompresyjne. Unikaj rajstop, ponieważ podstawa może być śliska. Legginsy i rajstopy bez stóp są na ogół w porządku. W przypadku chłopców odpowiednia powinna być koszulka lub t-shirt uciskowy, który można podwinąć oraz sportowe spodenki lub spodenki uciskowe. Gimnastycy mogą trenować w baletkach. Warto wybrać wysokiej jakości skórzane baletki dla dzieci. Tutaj nie ma miejsca na błędy i potknięcia. Buty dla dziecka do ćwiczeń muszą być bardzo wygodne, ponieważ to od obuwia zależy komfort. A jak wiadomo tylko skupiony na celu gimnastyk osiągnie sukces. 

 

 

O czym nie możesz zapomnieć?

Nie należy nosić biżuterii
Jeśli uszy są świeżo przekłute i nie można wyjąć kolczyków, muszą to być kolczyki przylegające do ucha. Pierścionki, naszyjniki, bransoletki (oprócz medycznych) oraz wiszące kolczyki należy zostawić w domu.

Długie włosy należy związać
Kluczem jest trzymanie włosów go z dala od twarzy, aby nie rozpraszały uwagi. Elastyczne opaski na głowę mogą być tutaj kolejną pomocą, o ile mają wystarczającą przyczepność, aby nie spadały podczas ćwiczeń.

Przynieś butelkę wody.
Pamiętaj o wodzie nawet jeśli zajęcia trwają tylko 30-45 minut.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl