Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

EkoTuptusie Shoes - obuwie dla dzieci ze znakiem „Zdrowa stopa”

Symbolem żółtej, uśmiechniętej stópki nie wszyscy producenci obuwia mogą się pochwalić. Dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że nasze ekoTuptusie Shoes - buciki i sandałki dziecięce otrzymały ten prestiżowy znak, który przyznawany jest przez Komisję Instytutu Przemysłu Skórzanego, w skład której wchodzą: lekarz ortopeda, antropolog, konstruktor, technolog i materiałoznawca.

Co to jest znak „Zdrowa stopa”

 

Znak „Zdrowa stopa” to certyfikat przyznawany butom, które wspierają i zabezpieczają prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie dziecięcych stópek. Obuwie, które otrzymuje znak „Zdrowa stopa” musi być wykonane prawidłowo pod względem konstrukcyjnym, technologicznym oraz materiałowym. Ważna jest także estetyka bucika. Komisja kładzie bardzo duży nacisk na jakość wykonywanych butów. Wszystko to w trosce o zdrowie dzieci.

Obuwie, które przejdzie bardzo rygorystyczne badania ekspertów z Instytutu Przemysłu Skórzanego musi spełniać szereg warunków, a w tym:

  • być zgodne z wymaganiami normy PN-O-91015:2000,
  • zapewniać swobodne ułożenie paluszków,
  • zapewniać odpowiednie dopasowanie obuwia do kształtu i tęgości stopy,
  • zabezpieczać stopę przed czynnikami zewnętrznymi,
  • chronić przed nieodpowiednim podłożem,
  • posiadać właściwości antypoślizgowe,
  • zapewniać odpowiedni przepływ powietrza, aby w bucikach nie rozwijały się bakterie i grzyby.

 

Dlaczego warto kupować buty dziecięce ze znakiem „Zdrowa stopa”

Według najnowszych badań wszyscy rodzimy się ze zdrowymi stopami. Ale już zaledwie 30% osób starszych nie skarży się na dolegliwości stóp. W 90% przypadków wynika to z noszenia nieodpowiedniego obuwia w dzieciństwie.

Dlatego to na nas - rodzicach - spoczywa odpowiedzialność, aby nasze dzieci w dorosłym życiu nie musiały narzekać na niedogodności podczas chodzenia. Jeżeli czujesz się odpowiedzialny za prawidłowy rozwój stóp Twojego dziecka powinieneś zadbać o nie od pierwszych chwil jego życia.

 

Jakie obuwie dla dziecka

Dopóki dziecko nie stawia pierwszych kroczków, a większość czasu spędza leżąc, zamiast obuwia z twardą podeszwą warto zakładać leciutkie, nieobciążające stopy kapcie dla dzieci soft sole na przykład ekoTuptusie. To idealne rozwiązanie dla malutkich dzieci, ponieważ takie buciki nie uciskają paluszków oraz nie blokują swobodnego przepływu krwi. Ten rodzaj obuwia dziecięcego sprawdzi się również w chwili, kiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroczki, ale niestety w pochmurne dni ekoTuptusie nie sprawdzą się na zewnątrz. Dlatego, w tym przypadku, warto wybrać obuwie z twardą podeszwą posiadające znak „Zdrowa stopa”. To bardzo duże ułatwienie dla rodziców ponieważ na rynku zalanym obuwiem ciężko samemu wybrać taki model bucika, który będzie odpowiedni. Ale jeżeli buciki posiadają już znak „Zdrowa stopa”, jest to potwierdzenie, że są właściwe dla dziecka.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl