Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Jak kupić odpowiednie kapcie dziecięce w sklepie internetowym?

Koronawirus zmienił nasze życie. Z dnia na dzień znaleźliśmy się w sytuacji, której nikt nie przewidział. Decyzją władz nakładane były na ludzi różne ograniczenia i bardzo szybko musieliśmy dostosować się do nowej rzeczywistości. Lockdown, kwarantanna i izolacja w domu, to czynniki, które sprawiły, że bardzo szybko musieliśmy nauczyć się robić zakupy w internecie. Ale jak dobrze wybrać kapcie dziecięce nie widząc ich na oczy? Zebraliśmy dla Was kilka wskazówek.

 

Jak dopasować odpowiednie kapcie dla dziecka?

Dopasowanie odpowiednich kapci dla dziecka już w normalnym świecie nie było łatwe, a co dopiero teraz. Ale wystarczy poznać tych kilka wskazówek, aby odpowiednio dobrać paputki dziecięce:

 

KROK 1: PRAWIDŁOWY POMIAR STOPY DZIECKA

O ile nie masz w domu odpowiedniego urządzenia do pomiaru stóp, sprawdzenie jaką długość stopy ma Twoje dziecko może być zniechęcające. Ale zadanie to naprawdę nie jest tak trudne, na jakie się wydaje. Zmierz stopę dziecka za pomocą linijki lub taśmy mierniczej. Ważne jest, aby Twoje dziecko stało prosto na twardej powierzchni (nie na dywanie). Upewnij się, że maluch nie opiera się o nic ani nie podwija palców u stóp. Stopa dziecka bardzo się rozszerza, gdy stoi prosto. Zmierzenie stopy dziecka podczas siedzenia może wpłynąć na jego pomiar nawet o 2 rozmiary!

Najłatwiejszym sposobem na zmierzenie długości stopy jest odrysowanie jej na kartce papieru, a następnie zmierzenie śladu od pięty do najdłuższego palca. 

W przypadku niemowląt sprawdzi się również zmierzenie stopy linijką kiedy dziecko leży.
Jeśli poznasz już długość stopy w centymetrach sprawdź tabelę rozmiarów i wybierz odpowiedni dla dziecka.

WAŻNE! W sklepie Fiorino sami doliczamy odpowiedni luz na paluszki. Nie rób tego sam. Wynik w centymetrach = rozmiar ekoTuptusi jaki należy wybrać.

Teraz wiesz, jaki rozmiar mierzy ich stopa. Gratulacje, najtrudniejsza część już za Tobą!

 

 

KROK 2: NIE ZAPOMNIJ O SZEROKOŚCI I PODBICIU

Chociaż długość buta jest ważnym elementem dopasowania obuwia dziecięcego, nie możemy zapomnieć o szerokości. Stopy dzieci różnią się kształtem, podobnie jak nasze. Przyjrzyj się stopie Twojego dziecka. Czy jest wąska czy szeroka. Czy dziecko ma wysokie podbicie czy nie. 

W naszym sklepie ekoTuptusie to kapcie dziecięce, które są odpowiednio dostosowane do szerokości dziecięcych stóp. Dlatego masz pewność, że buciki będą odpowiednie. Natomiast jeśli wiesz, że stópka Twojego dziecka jest pulchna lub dziecko ma wysokie podbicie, koniecznie musisz nam to zgłosić (e-mail: info@fiorino.eu). Jesteśmy w stanie uszyć takie kapcie, które nie będą uciskać stópek Twojego dziecka.


KROK 3: WYBIERZ NOWE KAPCIE DZIECIĘCE

Kiedy już znasz rozmiar i kształt, przyszedł czas na zakupy. W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych modeli bucików w każdym rozmiarze. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś, co spodoba się Tobie i Twojemu dziecku. Pamiętaj, aby wybierając rozmiar nie dodawać 1 cm luzu na paluszki. Zrobimy to za Ciebie. Jeśli długość stopy Twojego dziecka to 11,5 cm wybierz z naszego sklepu buciki w rozmiarze S. 

 

  

KROK 4: PRZYMIERZANIE NOWYCH KAPCI 

Nadszedł ten dzień – odbierasz paczkę z nowe kapciami. Twoje dziecko nie może się doczekać ich przymierzenia! Teraz możesz sprawdzić dopasowanie nowych butów. Najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców w tym momencie jest porównywanie podeszwy buta do stopy dziecka. Jest to nieprecyzyjne i prowadzi do tego, że wiele dzieci nosi kapcie, które są dla nich o wiele za małe! 

Dopasowanie nowych kapci należy sprawdzić, obmacując palce dziecka, które znajdują się w buciku.

To koniec! Zrobiłeś to! Możesz krzyczeć i tańczyć z radości. Wybrałeś odpowiednie kapcie dla Twojego dziecka. Kapcie z miękką podeszwą, które będą wygodne dla Twojej pociechy.  

Ale… co, jeśli nie wydają się całkiem w porządku? Jeśli długość jest za mała, ale reszta kapcioszka jest w porządku, zamów większy rozmiar! Jeśli długość wydaje się odpowiednia, ale Twoje dziecko skarży się na ucisk, szerokość kapcia może nie być właściwa. Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie!

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl