Każda mama potwierdzi, że dziecko od pierwszych dni życia bardzo się brudzi. Plamy z kupy, oliwki czy nawet śliny dziecka są trudne do usunięcia. Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami trudnymi do usunięcia? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

" />
Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jak radzić sobie w uporczywymi plamami na ubrankach niemowlęcych?

Każda mama potwierdzi, że dziecko od pierwszych dni życia bardzo się brudzi. Plamy z kupy, oliwki czy nawet śliny dziecka są trudne do usunięcia. Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami trudnymi do usunięcia? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

 

Jak usunąć plamę z kupy

Niestety nawet jeśli tego nie chcesz, plamy z kupy przy noworodku są nieuniknione. Zapewne nie raz zdarzy Ci się sytuacja, że zdejmiesz pieluchę, żeby ją wymienić, a dziecko właśnie w tym momencie zdecyduje się zrobić kupę. Tak czy inaczej, kupa to jeden duży, śmierdzący bałagan, który prowadzi do plam ciężkich do usunięcia.

Aby usunąć uporczywe plamy z kupy, najpierw musisz namoczyć ubranie w ciepłej wodzie. Następnie, przed wrzuceniem go do prania, należy potraktować sokiem z cytryny lub ulubionym preparatem wstępnym. Po pozostawieniu soku na 10-15 minut, użyj starej szczoteczki np. do zębów, aby wyszorować obszar. Na koniec wypierz ubranie jak zwykle w pralce, w odpowiednim detergencie dla dzieci. 

 

Jak wyprać plamę z mleka

 

Wszystkie dzieci plują - to normalny proces, który zwykle ustępuje między 6 a 12 miesiącem życia. Niemniej jednak, może pozostawić wiele nieprzyjemnych, żółtych plam na ubraniach Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, plamy będą nieco trudniejsze do usunięcia, niż te pozostawione przez mleko matki. W przypadku plam z mleka kobiecego wystarczy wstępna obróbka niewielką ilością soku z cytryny. Jednak w przypadku plam z mieszanki proces będzie nieco bardziej skomplikowany. Pierwszym krokiem do usunięcia plamy z mleka modyfikowanego jest namoczenie odzieży w letniej wodzie. Następnie obszar należy posypać sodą oczyszczoną. Na koniec polej sodę oczyszczoną odrobiną wody i wyszoruj plamę starą szczoteczką do zębów. Pozostaw mieszankę sody na plamie przez 5-10 minut. Następnie spłucz ją, a ubranko wypierz w pralce z pozostałymi ubrankami. 

 

 

Jak wyprać plamę z oliwki dla dzieci?

 

Chociaż oliwka dla niemowląt jest świetna dla ciała Twojego dziecka, nie zawsze jest tak dobra dla ubrań. Wszędzie, gdzie kapnie, może pozostawić odbarwione plamy, które mogą być trudne do zmycia. Najlepszym sposobem na usunięcie plam z olejku dla dzieci, jest wstępne umycie tego obszaru płynem do naczyń usuwającym tłuszcz. Możesz wyszorować obszar szczoteczką do zębów, aby upewnić się, że płyn do naczyń wniknął we włókna tkaniny i rozpuści olej. Następnie wypierz ubranko w pralce.

 

Jak usunąć plamę z leków

Niektóre leki zawierają barwniki, które łatwo brudzą odzież. Rodzice narzekają, że witaminy na receptę są szczególnie problematyczne. Najlepszym sposobem na usunięcie tych plam jest namoczenie ubrań w ciepłej wodzie, a następnie natarcie plamy białym octem. Następnie wypierz ubranko w pralce.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl