Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Jak wybrać buty dla dzieci z wysokim podbiciem?

Wybierając obuwie dla dziecka, naturalne jest, że w pierwszej kolejności kierujemy się odpowiednim rozmiarem. Niestety bardzo często umyka nam, że oprócz rozmiaru ważna jest także tęgość stopy dziecka z uwzględnieniem wysokiego podbicia. Buty, które nie są dostosowane do wysokiego podbicia u dziecka, będą powodować ogromny dyskomfort w noszeniu.
 

Co to jest wysokie podbicie u dziecka?

Podbicie to obszar stopy, który łączy ze sobą palce, piętę oraz śródstopie. Może być standardowe (typowe), wysokie lub niskie. W momencie kiedy dziecko ma wysokie podbicie, górna część stopy znajduje się wyżej i często uciskana jest przez buty. Zdarzają się także sytuacje, w których danego modelu buta nie można założyć na stopę, ponieważ nie jest dostosowany do wysokiego podbicia. 

 

 

Jak sprawdzić, czy dziecko ma wysokie podbicie?

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie, czy dziecko ma wysokie podbicie, jest wykonanie testu wodnego. Jeśli macie ochotę, zamiast wody możecie wykorzystać tusz lub farby, zmieniając całą czynność w super zabawę. Nalej na tackę wodę lub farbę, zamocz stopę dziecka, a następnie odbij ślad na czystej karce. Obserwacja odbicia pozwoli ustalić, jakie jest podbicie. Duże wgłębienie (niezakolorowane) oznacza wysokie podbicie. Jeżeli wgłębienie jest mało widoczne oznacza to, że dziecko ma niskie podbicie lub płaskostopie. W takiej sytuacji rekomendujemy konsultację z fizjoterapeutą. 

 

Jak wybrać buty na wysokie podbicie dla dziecka?

Najlepszym obuwiem w przypadku wysokiego podbicia u dziecka są wszelkie modele butów z możliwością regulacji za pomocą gumki, sznurowadeł lub rzepów. Regulacja pozwala dopasować buta do kształtu stopy bez niepotrzebnego uciskania. Dzięki temu stopa może swobodnie pracować, co wpływa na komfort.

Jeśli dziecko ma wysokie podbicie dobranie odpowiedniego buta stanowi duże wyzwanie, ale w przypadku ekoTuptusi masz pewną łatwość. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko ma wysokie podbicie powiedz nam o tym, a my uszyjemy kapcie pod wymiar.

Żeby to zrobić, potrzebujemy dwa dodatkowe wymiary:

  1. Obwód śródstopia w cm
  2. Obwód wokół kostki w cm

 

 

Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym, w uwagach podaj dodatkowe wytyczne, zaznaczając, że dziecko ma wysokie podbicie, a nasz zespół przygotuje odpowiednie buciki.

Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zamówione ekoTuptusie będą idealnie pasować na dziecko. 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl