Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kapci dziecięcych?

Czy wiesz, że 9 na 10 dzieci nosi za małe kapcie? Był to wynik badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu, podczas którego badano dopasowanie butów ulicznych i kapci u 858 dzieci. Kiedy dziecko nosi buty, które są albo za małe, albo za duże, może to spowodować ewentualne przesunięcie stopy lub uszkodzenie postawy. Kupując więc parę dziecięcych butów lub kapci, upewnij się, że są odpowiednio dopasowane.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego rozmiaru butów?

 

But powinien być około 10 do 15 milimetrów dłuższy niż sama stopa — w ten sposób będziesz mieć pewność, że palce będą miały wystarczająco dużo miejsca do poruszania się. Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru dla butów dla dorosłych „test kciuka” jest zwykle bezpieczną metodą określenia, czy w bucie jest wystarczająco dużo miejsca. Jednak dzieci odruchowo cofają palce u stóp gdy nacisk jest wywierany na przód buta; więc istnieją inne, lepsze sposoby na ustalenie, czy para butów lub kapci dla dzieci pasuje prawidłowo:

 

1. Zrób szablon

Do tej metody wystarczy kawałek kartonu lub papieru, ołówek i nożyczki. Twoje dziecko powinno stać na kartce obiema stopami. Następnie odrysuj każdą stopę ołówkiem. Znajdź „najdłuższy” punkt stopy – zwykle duży palec u nogi – i dodaj 15 milimetrów. Następnie wytnij kontur buta. Umieść ten szablon w butach, które rozważasz zakup; jeśli papier pasuje bez marszczenia, znalazłeś odpowiedni rozmiar. Jeśli jednak papier przesuwa się lub musi się zginać, aby dopasować, oznacza to, że but jest za duży lub za mały.

 

WAŻNE! W naszym sklepie na www.fiorino.eu nie doliczasz luzu na paluszki! Odrysuj stopę dziecka na kartce papieru, zmierz długość i taki wybierz rozmiar. Nasi specjaliści, którzy szyją kapcie dla Twojego dziecka przygotuję odpowiedni zapas, tak aby bucik był dobry. 

 

 

2. Wyjmowane wkładki

Czy para butów lub kapci dla dzieci, o której kupujesz, ma wyjmowane wkładki? Jeśli tak, to super. Wyjmij wkładkę i pozwól dziecku stanąć na niej. Następnie spójrz na palce, aby sprawdzić, czy mają około 15 milimetrów przestrzeni wokół palców — jest to szybki i łatwy sposób na ustalenie, czy but jest za duży, czy za mały.

 

3. Urządzenia pomiarowe w sklepach specjalistycznych

Jeśli nie kupujesz kapci dla dziecka przez Internet, najlepszą opcją jest udanie się do specjalistycznego sklepu. Tam będą mieli specjalne przyrządy do pomiaru stóp Twojego dziecka i udzielą Ci niezbędnych porad.

 

Lista kontrolna przy wyborze butów dla dziecka

 

Aby ułatwić Ci podjęcie dezycję zebraliśmy wszystkie najważniejsze punkty dotyczące wyboru pary butów lub kapci dla dzieci:

  • Jeśli masz taką możliwość przymierz buty przed ich zakupem. Zamawiasz online? Skorzystaj z metody szablonu i porównaj rozmiar stopy dziecka z tabelą rozmiarów.
  • Buty lub kapcie nigdy nie powinny być za małe — palce u stóp dziecka potrzebują około 10 do 15 milimetrów przestrzeni, aby wygodnie się poruszać.
  • Dzieci do 10 roku życia nie są w stanie samodzielnie ocenić prawidłowego rozmiaru buta lub dopasowania, dlatego najlepiej najpierw zmierzyć, a następnie wybrać odpowiedni rozmiar na podstawie pomiaru.
  • Normalny „test kciuka”, którego dorośli używają do określenia prawidłowego dopasowania, nie działa w przypadku dzieci. Dzieci odruchowo cofają palce, gdy czują ucisk, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie metody szablonu.
  • Niech Twoje dziecko przymierzy buty (lub zmierz stopy) po południu. W późniejszych porach dnia stopy dzieci są naturalnie większe ze względu na czas zabawy i aktywności z wcześniejszych godzin.
  • Stopy dzieci rosną w zrywach. Dlatego najlepiej mierzyć stopy dziecka co 2-3 miesiące, aby upewnić się, że buty nadal pasują.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl