Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze dwa lata życia Twojego dziecka to faza szybkiego rozwoju. Fizycznie uczy się trzymać głowę, przewracać, siedzieć, czołgać się, raczkować aż nadejdzie dzień pierwszych kroków. Dzieci zaczynają stać ze wsparciem w okresie od 8 do 15 miesięcy i samodzielnie chodzić w okresie od 9 do 18 miesięcy. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, dlatego te ramy czasowe są dość rozległe. 

 

Mniej więcej w czasie, gdy dzieci zaczynają podciągać się do pozycji stojącej lub stojącej, rodzice zastanawiają się nad potrzebą pierwszego odpowiedniego obuwia dla swoich dzieci. Ponieważ wszyscy wiemy, że bose stopy to najlepszy sposób, aby Twoje dziecko nauczyło się stabilnie stać i chodzić, w niektórych przypadkach buty stają się niezbędne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące punkty, zanim wyruszysz na zakupy pierwszych bucików dziecięcych dla Twojego dziecka. 

 

Rozwój chodu u niemowląt

 

Niemowlęta uczą się równowagi i koordynacji, czując powierzchnię pod podeszwą stóp. Podeszwa ma wiele zakończeń nerwowych, które pomagają im w propriocepcji i wysyłają sygnały do mózgu i organów balansujących w uchu. Ta złożona ścieżka zakończenia nerwowego uczy się poprzez dotyk, czucie i równowagę, gdy dzieci chodzą po różnych powierzchniach. 

 

Kształt stopy dziecka to kolejny ważny czynnik równowagi. Niemowlęta mają „rozpiętość palców”, co oznacza, że ich stopy są szersze z przodu. To rozłożenie palców jest niezwykle ważne w równoważeniu i zapobieganiu upadkom.

Kości stopy dziecka są w fazie rozwoju. Wciąż nie są całkowicie zespolone, co czyni je bardzo podatnymi na wpływy zewnętrzne. Kształt stopy stale się zmienia w ciągu pierwszych kilku lat. Chodzenie boso pomaga maluszkom wzmocnić mięśnie kończyn dolnych oraz wypracować odpowiedni kształt stóp i łuków.

 

Jednak chociaż pozostawienie dziecku bosych stóp może być najlepszą opcją w domu, we własnym ogrodzie lub w bezpiecznym miejscu na plaży, czasami niezbędne staje się noszenie obuwia dla bezpieczeństwa tych małych stópek, gdy jesteś poza domem.

 

Pamiętaj o tych wskazówkach podczas dobierania butów:

 

Dopasowanie obuwia

Obuwie powinno być dobrze dopasowane w zależności od długości i szerokości stopy, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń do wzrostu. Nie powinny być ani luźne, ani ciasne. Ciasne buciki lub buty, które są wąskie w stosunku do palców, sprawią, że maluch będzie czuł się niekomfortowo. Będzie nieufny w stawianiu pierwszych korków lub będzie wykrzywiał stopę, żeby złagodzić ból.

 

Giętkość i elastyczność

Pierwsze buty dla malucha muszą mieć elastyczne podeszwy i być wykonane z oddychających materiałów. Buciki powinny wpasować się w naturalny kształt stopy i poruszać się tak, jak dziecko porusza stopami. Buty z twardą podeszwą utrudnią ten ważny etap rozwoju.

 

 

Regularne sprawdzanie czy but jest dobry

Stopy maluchów rosną w fenomenalnym tempie na ogół do wieku dwóch lat. Ważne jest, aby raz na sześć tygodni ponownie sprawdzać i mierzyć stopy, aby upewnić się, że buty nadal pasują. Możesz zauważyć, że w początkowych fazach rozwoju, buty trzeba będzie dość często zmieniać.

 

Zasadniczo zostaw małego odkrywcę boso, gdy jesteś w pomieszczeniu i jeśli obszar, w którym się znajduje, jest bezpieczny do chodzenia bez butów. Upewnij się, że kupowane buty są elastyczne, antypoślizgowe i są wystarczająco szerokie, żeby paluszki mogły swobodnie się poruszać.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl