Kształtowanie się stopy u dziecka to długotrwały proces, który bazuje na wcześniejszych doświadczeniach związanych z podejmowaniem aktywności. Już w życiu płodowym maluch kopiąc mamę stopą czy też „wystawiając” pietę stymuluje i przygotowuje swoje stopy do nauki chodzenia. Następnie, gdy maluszek jest już na świecie również nieświadomie wykonuje ruchy stymulujące stopę do pracy np. po przez łapanie stóp i wkładanie ich do buzi, wykonywanie „małych mostków”, sprężynowanie wszystkie te czynności i wiele innych mają wpływ na kształtowanie się stopy. Dlatego tak ważne jest aby zbyt wcześnie nie zamykać małej stopy w szczelnie opakowanych bucikach.

" />
Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kapcie do żłobka

Wpis gościnny przygotowała dla nas Magdalena Zujewicz-Matla -  Fizjoterapeutka z misją

Kształtowanie się stopy u dziecka to długotrwały proces, który bazuje na wcześniejszych doświadczeniach związanych z podejmowaniem aktywności. Już w życiu płodowym maluch kopiąc mamę stopą czy też „wystawiając” pietę stymuluje i przygotowuje swoje stopy do nauki chodzenia. Następnie, gdy maluszek jest już na świecie również nieświadomie wykonuje ruchy stymulujące stopę do pracy np. po przez łapanie stóp i wkładanie ich do buzi, wykonywanie „małych mostków”, sprężynowanie wszystkie te czynności i wiele innych mają wpływ na kształtowanie się stopy. Dlatego tak ważne jest, aby zbyt wcześnie nie zamykać małej stopy w szczelnie opakowanych bucikach.

 

Jaki powinien być idealny but dla dziecka i od kiedy?

Pamiętajmy, że buty zakładamy dzieciom samodzielnie i stabilnie chodzącym.

Wybierając buty dla dziecka zwracamy uwagę na:

  • odpowiednią długość i szerokość wkładki,
  • zapiętek u zdrowej stopy nie powinien być sztywny,
  • cholewka powinna kończyć się pod kostka,
  • but nie powinien krępować ruchów i nie powinien być ciężki,
  • podeszwa powinna być giętka i elastyczna,
  • but powinien być wykonany z przewiewnego i oddychającego  materiału.

Co w momencie gdy maluch idzie do żłobka a wymagane są tam kapcie?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla dziecka, które nie chodzi stabilnie byłaby bosa stopa lub skarpetka. Jeśli niestety wymogi żłobka są inne, wtedy warto zdecydować się na kapcie do żłobka wykonane z jak najbardziej miękkich materiałów takie jak ekoTuptusie. Musimy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania takich bucików.

 

kapcie do żłobka

 

Buty do żłobka powinny być przede wszystkim PRZEWIWENE, czyli wykonane z dobrego materiału przepuszczającego powietrze. Dobrze dobierzmy szerokość i długość wkładki. Podeszwa może mieć antypoślizgowe wstawki, takie jakie są zastosowane w ekoTuptusiach Faster, ale nie jest to konieczne. CHOLEWKA musi się kończyć pod kostką. Zwróćmy również uwagę na to, aby gumka na bucikach, która otacza kostkę nie była zbyt ścisła.

W czym po domu jeśli mamy płytki a boimy i się, że nasze dziecko się przeziębi (a zaczyna wstawać)

Dobrym rozwiązaniem jest tu zwykła skarpetka. Jeśli jednak boimy się, że w skarpetkach dziecko może łatwo się poślizgnąć, ekoTuptusie również świetnie się sprawdzą. Ważne jest, aby za każdym razem, kiedy wybieramy kapcie dla dziecka, nie ważne czy są to kapcie po domu czy kapcie do żłobka, kierować się wyżej wspomnianymi zasadami.

 

Buty do żłobka

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl