Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Ogromne jest uczucie dumy, kiedy widzisz, że Twoje dziecko stawia pierwsze, chwiejne kroki. I chociaż pierwsze buciki dziecięce są niesamowicie urocze, to lepiej dziecku jest dać czas, aby jak najdłużej chodziło boso. Ale kiedy przychodzi odpowiedni moment do tego, żeby kupić dziecku pierwsze buty? I co wybrać?

 

Zacznijmy od podstaw - jak rozwijają się dziecięce stopy?

Kiedy rodzi się Twoje dziecko, w stopach nie ma kości a jedynie delikatne chrząstki. Począwszy od narodzin, można wyróżnić cztery podstawowe etapy rozwoju kończyn dolnych:

  • do 18 miesiąca - pałąkowat nóżki, szpotawe kolanka. Stopy skierowane są do zewnątrz
  • między 18 a 36 miesiącem - nóżki ulegają prostowaniu
  • między 3 a 4 rokiem życia - nóżki są koślawe, a stopy skierowane są do wewnątrz
  • między 8 a 10 rokiem życia - nogi przyjmują ostateczną formę

 
Chrząstki znajdujące się w stopach zaczynają zmieniać się w kości dopiero pomiędzy 2 a 4 rokiem życia!


Te mocne kości, które ukształtują się w tym okresie, będą nosić Twoje dziecko przez resztę życia. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wesprzeć dziecko na tym etapie rozwoju, ponieważ kiedy dorośnie, będzie gotowe do stawienia czoła światu bez żadnych komplikacji.

W ekoTuptusiach chodzi się jak boso 

Pomimo naszej pasji, jaką jest produkcja najlepszych bucików z miękką podeszwą dla dzieci, jesteśmy zwolennikami tego, żeby dziecko chodziło boso, zawsze wtedy kiedy ma taką możliwość. Jednak jako rodzice wiemy, że chodzenie boso nie zawsze jest praktyczne. Spacery na świeżym powietrzu po trawie, asfalcie czy szutrowej drodze nie jest niczym przyjemnym.

Dlatego w takim przypadku warto kupić dla dziecka buciki z miękką podeszwą. Podeszwa jest tak cieniutka i delikatna, że dziecko chodzi "jak na bosaka", ale jednocześnie jego stópki chronione są przed nieprzyjemnym podłożem, umożliwiając nieograniczony ruch. Buciki dziecięce z miękką podeszwą, takie jak ekoTuptusie sprawiają, że stopy mogą swobodnie pracować, dokładnie tak jak powinny.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę bucików z miękką podeszwą. Wszystkie wykonane są z najwyższej jakości oddychającej, miękkiej skóry lub delikatnej bawełny. EkoTuptusie są odpowiednio dopasowane do stopy dziecka, a kreatywne aplikacje dodatkowo pobudzają wyobraźnię dziecka.  

Chodzić boso jest najlepiej. Ale kiedy małe stópki potrzebują ochrony, ekoTuptusie będą najlepsze!

EkoTuptusie przeznaczone są nie tylko dla najmłodszych.
Świetnie sprawdzą się również jako obuwie do żłobka czy do przedszkola.

 

 

Kiedy pierwsze buty dla dziecka?

Jeśli to pytanie "kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka"pojawiało się w Twojej głowie, sugerujemy, abyś poczekała przynajmniej do czasu, gdy Twoje dziecko będzie gotowe do chodzenia na zewnątrz bez względu na pogodę.

Pamiętaj o tym, że wybór pierwszej pary butów nie powinien być kwestią tego, że uroczo wyglądają (chociaż na szczęście producenci obuwia dokładają starań, żeby buty dla dziecka miały nowoczesny design i żeby jednocześnie były odpowiednie dla dziecka). Decyzja powinna zostać podjęta na podstawie tego, co jest najlepsze dla zdrowia stóp Twojego dziecka. Ważne jest to, żeby upewnić się, że Twoje dziecko stawia prawidłowo stopy i nie ma żadnych wad. Unikaj sztywnych, ciężkich butów, ponieważ mogą utrudniać rozwój stopy. Zamiast tego szukaj lekkich, elastycznych butów. Pamiętaj też, że pierwsza para butów dla Twojego dziecka nie będzie ostatnią parą. Stopy dziecka niesamowicie szybko rosną. Dlatego też powinnaś przynajmniej raz na dwa tygodnie sprawdzać, czy paluszki w bucie mają wystarczająco dużo przestrzeni (około 1cm) 

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl