Zacznijmy od konstrukcji malutkiej stópki, która jest niezwykle skomplikowana. Czy wiesz, że posiada ona 26 kości, 32 mięśnie i ścięgna oraz ponad 100 więzadeł! Aby dziecko zaczęło płynnie i prawidłowo chodzić, wszystkie te elementy muszą nauczyć się ze sobą współpracować. Zatem, pierwsze kroki to niezwykłe wyzwanie dla małych istot." />
Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Rola buta w zdrowiu stopy

Zacznijmy od konstrukcji malutkiej stópki, która jest niezwykle skomplikowana. Czy wiesz, że posiada ona 26 kości, 32 mięśnie i ścięgna oraz ponad 100 więzadeł! Aby dziecko zaczęło płynnie i prawidłowo chodzić, wszystkie te elementy muszą nauczyć się ze sobą współpracować. Zatem, pierwsze kroki to niezwykłe wyzwanie dla małych istot.
 

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

 
Zgodnie z informacjami, zawartymi w książce Pawła Zawitkowskiego „Mamo, tato, co ty na to?” niektóre maluchy stawiają pierwsze kroki w wieku 8 miesięcy a inne w wieku 18 miesięcy. Oba przypadki mieszczą się w ogólnie przyjętych normach, nie należy więc wpadać w panikę, jeśli Twoje dziecko nie zacznie chodzić przed upływem pierwszego roku. Pamiętaj, że zaledwie 40-45% maluchów, zaczyna chodzić przed upływem pierwszych 12 miesięcy życia.
 
 

Nie ucz dziecka chodzić na siłę!

 

 
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby do niczego nie zmuszać dziecka i nie przyspieszać na siłę jego rozwoju. Jeśli Twój maluszek jeszcze nie chodzi, nie należy go usilnie tego uczyć - po prostu nie jest na to jeszcze gotowe. Istotne, by obserwować poczynania pociechy i kiedy zauważysz coś, co Cię martwi, skonsultuj ten fakt z odpowiednim specjalistą pediatrą, fizjoterapeutą czy neurologiem.
 
 
 
 
Wybierając pierwsze obuwie dla dziecka oczywiste jest, że inne cechy będą posiadać buciki na zewnątrz a inne do domu. Jednak cytując Pawła Zawitkowskiego: „Najlepszym i najzdrowszym obuwiem dla małego dziecka jest jego własna STOPA”. „Jednym z najkoszmarniejszych pomysłów jest zakładanie niemowlętom, które jeszcze nie chodzą, bucików do nauki chodzenia lub w innym podobnym celu – prawidłowego kształtowania struktury stópki. Innym, dramatycznym pomysłem są jeszcze żywe pokusy, by kupować dziecku i na „po domu”, i na dworze buty ze sztywną, wysoką cholewką, twardym napiętkiem i wyprofilowaną twardą podeszwą z malutkim obcasikiem. Dramat!”.
 
Wywnioskować z tego można, że najlepszy bucik „po domu” powinien nie ograniczać ruchów stopy oraz być na cienkiej podeszwie, poddającej się stopie dziecka. Powinny być odpowiednio dopasowane do długości oraz tęgości stopy dziecka. Takie są właśnie ekoTuptusie.
 
 

Dlaczego ekoTuptusie?

 
 
EkoTuptusie, jako pierwsze kapcie wykazują wiele cech, pozytywnie wpływających na rozwój stopy:
  • są bardzo elastyczne jakby ich w ogóle nie było na stópce,
  • są lekkie i pozwalają "oddychać" stopie,
  • cienka warstwa podeszwy, pozwala na kształtowanie cech, koniecznych do prawidłowego rozwoju wyczucia podłoża, wszystkich nierówności a przez to właściwe dostosowywanie się do nich,
  • rozwija reakcję równoważne stopy i całego ciała oraz prawidłowe przenoszenie ciężaru ciała
  • nie uciskają paluszków i zapewniają im swobodny ruch,
  • stymulują zmysły czucia i równowagi.

Na koniec warto dodać, że ekoTuptusie wykonane są z naturalnej skóry, co zapobiega poceniu się stopy dziecka oraz wykonane są ręcznie, gdyż żadna maszyna do produkcji masowej nie jest w stanie wyczuć tak jak człowiek naprężenia delikatnych skór, które stosujemy do tworzenia naszych produktów.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl