Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

❤️ DARMOWA DOSTAWA paczkomatem od 26/05-01/06 przy zakupach powyżej 60zł ❤️

 

Sensoryczna informacja zwrotna od stóp do mózgu

 

Termin „zmysłowe sprzężenie zwrotne” rozumiemy jako odnoszące się do informacji przekazywanych ze stóp do mózgu. Podeszwy naszych stóp mają podobny poziom wrażliwości i złożoności jak dłonie. Posiadają dużą liczbę zakończeń nerwowych, które przekazują do mózgu dziecka  informacje o powierzchni podłoża, po którym chodzimy. Informacje te pomagają lepiej zrozumieć i ocenić nasze środowisko oraz zorientować się w otaczającej przestrzeni.

 

Oczywiście, gdy dziecko chodzi boso, nasze stopy mają optymalny kontakt z podłożem. W ten sposób podeszwy stóp i zakończenia nerwowe w podeszwach są bezpośrednio połączone z podłożem i otrzymują optymalną stymulację. Natomiast grube podeszwy butów tworzą barierę między stopą a podłożem. Połączenie między podłożem a podeszwami stóp, a co za tym idzie między zakończeniami nerwowymi a mózgiem, zostaje w ten sposób przerwane lub istnieje tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Ważne informacje mogą być przekazywane do mózgu i przetwarzane we fragmentach.

 

 

Ze względu na to, że nie zawsze można chodzić boso, kapcie takie jak ekoTuptusie, oferują dobry kompromis: podeszwa w ekoTuptusiach jest bardzo cienka, lekka i elastyczna. W ten sposób stopy pozostają w bliskim kontakcie z podłożem podczas chodzenia i stania. Zakończenia nerwowe mogą zacząć działać i przekazywać ważne informacje do mózgu.

 

Nie trzeba dodawać, że podeszwa zastosowana w ekoTuptusiach zapewnia jednocześnie bardzo dobrą ochronę stopy. Jest wytrzymała, antypoślizgowa i chroni stopę przed zagrożeniami, takimi jak niskie temperatury i ostre przedmioty na ziemi. Jest to korzystne dla obu stron: dziecięce stopy są bezpieczne a jednocześnie dziecko wyczuwa optymalne połączenie z otoczeniem.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl