Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Sensoryczna informacja zwrotna od stóp do mózgu

 

Termin „zmysłowe sprzężenie zwrotne” rozumiemy jako odnoszące się do informacji przekazywanych ze stóp do mózgu. Podeszwy naszych stóp mają podobny poziom wrażliwości i złożoności jak dłonie. Posiadają dużą liczbę zakończeń nerwowych, które przekazują do mózgu dziecka  informacje o powierzchni podłoża, po którym chodzimy. Informacje te pomagają lepiej zrozumieć i ocenić nasze środowisko oraz zorientować się w otaczającej przestrzeni.

 

Oczywiście, gdy dziecko chodzi boso, nasze stopy mają optymalny kontakt z podłożem. W ten sposób podeszwy stóp i zakończenia nerwowe w podeszwach są bezpośrednio połączone z podłożem i otrzymują optymalną stymulację. Natomiast grube podeszwy butów tworzą barierę między stopą a podłożem. Połączenie między podłożem a podeszwami stóp, a co za tym idzie między zakończeniami nerwowymi a mózgiem, zostaje w ten sposób przerwane lub istnieje tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Ważne informacje mogą być przekazywane do mózgu i przetwarzane we fragmentach.

 

 

Ze względu na to, że nie zawsze można chodzić boso, kapcie takie jak ekoTuptusie, oferują dobry kompromis: podeszwa w ekoTuptusiach jest bardzo cienka, lekka i elastyczna. W ten sposób stopy pozostają w bliskim kontakcie z podłożem podczas chodzenia i stania. Zakończenia nerwowe mogą zacząć działać i przekazywać ważne informacje do mózgu.

 

Nie trzeba dodawać, że podeszwa zastosowana w ekoTuptusiach zapewnia jednocześnie bardzo dobrą ochronę stopy. Jest wytrzymała, antypoślizgowa i chroni stopę przed zagrożeniami, takimi jak niskie temperatury i ostre przedmioty na ziemi. Jest to korzystne dla obu stron: dziecięce stopy są bezpieczne a jednocześnie dziecko wyczuwa optymalne połączenie z otoczeniem.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl