Niektóre dzieci uwielbiają jednorożce i lalki, podczas gdy inne lubią samochody i pociągi. Ale jeśli Twoje dziecko ma obsesję na punkcie dinozaurów i bez problemu potrafi odróżnić brachiozaura od diplodoka, może to oznaczać, że masz w domu małego geniusza! Dlaczego tak się dzieje?
Dziecięca fascynacja dinozaurami
Według badań przeprowadzonych przez University of Indiana i University of Wisconsin dzieci, które są zafascynowane dinozaurami, mogą mieć wyższy poziom inteligencji.
Dzieci, które poświęcają większość swojej uwagi dinozaurom, wykazują zwiększoną wytrwałość, lepszą uwagę i wzrost umiejętności złożonego myślenia, które wpływa na przetwarzanie wielu informacji. Ponadto dziecko, które "bada" dinozaury nabywa umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów, co z pewnością wykorzysta w swoim dorosłym życiu.
Magia dinozaurów polega nie tylko na tym, że dziecko wyobraża sobie te pradawne stwory z dawnych lat, ale także na tym, że poraz pierwszy wie więcej niż rodzice. To sprawia, że czują się dumni ze swoich osiągnięć.
Takie intensywne zainteresowanie jest naturalne dla dziecka i zwykle rozwija się w pierwszych 3 latach życia bez żadnej zachęty ze strony rodziców. Niestety większość dziecięcych fascynacji przemija. Tylko koło 20% dzieci będzie miało te same zainteresowania idąc do szkoły w wieku 6-7 lat.
Masz w domu małego pasjonata dinozaurów?
Z myślą o pasjonatach tych pradawnych stworów powstały ekoTuptusie - kapcie z dinozaurami. Każdy mały archeolog zachwyci się widząc paputki ze swoimi ulubionymi dinusiami. EkoTuptusie z dinozaurami świetnie sprawdzają się jako obuwie domowe oraz kapcie do żłobka i przedszkola. Wybierz te przeurocze wzory i zrób prezent swojemu dziecku.
Twoje dziecko nie interesuje się dinozaurami?
Jeśli czujesz się rozczarowany, że Twój maluch nie okazał żadnego zainteresowania diplodokiem lub nie udaje wielkiego, potężnego T-rexa, nic się nie przejmuj. Badanie, o którym wspomnieliśmy wyżej dotyczy nie tylko dinozaurów.
W rzeczywistości może to być fascynacja dowolnym tematem. Mogą to być samochody, lalki, misie czy jednorożce. Chodzi o to, aby dziecko odkrywało dane zagadnienie, ponieważ w ten sposób kształtuje elementy poznawcze świata, które przydają się w dorosłości. Takie intensywne zainteresowanie świetnie rozwija także pamięć.