Fiorino
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jeśli zamówienie jest potrzebne wcześniej- wybierz opcję dostawy PRIORYTET.

 

Buty dziecięce - dlaczego elastyczne podeszwy są takie ważne?

Czy zdarzają Ci się sytuacje, w których wychodzisz z dzieckiem na spacer, a ono po 10 minutach zaczyna marudzić, że bolą go stopy? Jest coś, co koniecznie musisz sprawdzić, bo ból stóp u dziecka po krótkiej aktywności nie jest czymś normalnym. Dlatego jeśli Twoje dziecko skarży się, że bolą go stopy, może to oznaczać, że nosi buty z nieodpowiednią podeszwą.

Wiele wpisów poświęciliśmy już na to, aby wytłumaczyć, jak dospawać buty dla dziecka. Mówiliśmy także o konstrukcji butów dziecięcych. Dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć, że kluczową rolę w doborze odpowiednich butów dla dzieci odgrywa podeszwa. Jeśli wybierzesz dobrze, zapewnisz swojemu dziecku życie bez bólu stóp.

Dlaczego wybór odpowiedniej podeszwy jest taki ważny?

 

Kiedy mówimy o strukturze podeszwy, mamy na myśli materiały, z których wykonana jest podeszwa, jej elastyczność, która zapewnia odpowiednie wsparcie  dla dziecięcych stóp. 

Podeszwy w butach dziecięcych powinny być wykonane z elastycznego materiału. Oznacza to, że podeszwa powinna być wystarczająco gruba, aby chronić stopy, a jednocześnie wystarczająco cienka i elastyczna, aby zapewnić ruch we wszystkich właściwych miejscach.

Jeśli dziecko chodzi w butach z twardą podeszwą, jego stopa nie rozwija się prawidłowo. Buty z twarda podeszwą nie poddają się. Stopa jest usztywniona i porusza się w nienaturalny sposób. To obciąża stawy i inne obszary ciała. Niewłaściwa praca stóp działa na śródstopie, pięty, kostki, rozciąga się na nogi a nawet plecy! 

W przypadku pierwszych samodzielnych spacerów buty z elastyczną podeszwą powinny być takie, że po złożeniu czubki buta dotykają się ze sobą. Wskazuje to na podeszwę buta, która ma wystarczającą elastyczność, aby dać stopie swobodę potrzebną do prawidłowego rozwoju. 

W miarę jak dzieci rosną, a ich aktywność zmienia się, podeszwy butów muszą zapewniać nieco większe wsparcie, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności.

Elastyczność podeszwy buta pomaga w prawidłowym zgięciu śródstopia podczas chodzenia lub biegania dziecka. Wspieranie naturalnej elastyczności stóp zmniejsza stres i obciążenie innych obszarów stopy i ciała.

 

Więc następnym razem, gdy będziesz polować na buty dla dzieci, spójrz na markę, strukturę i elastyczność podeszwy. Upewnij się, że podeszwa jest wykonana z dobrej jakości materiałów. Zegnij but i zobacz, czy jest elastyczny. Przymierzając buty, pozwól swoim dzieciom chodzić w nich i upewnij się, że ich ruchy są naturalne. To najlepszy sposób, aby upewnić się, że kupujesz odpowiednie buty dziecięce, które będą wspierać stopy, a nie przeszkadzać.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl